į pradžią turinys susisiekite  
Apie save

Joga pirmiausia yra darbas su savo protu, dvasinė praktika, filosofija, mokslas, visapusiška sveikatinimo sistema, atlaikiusi tūkstantmečių išbandymus. Vieningos jos sistemos tiesiog nėra – tad kiekvienam paliekama galimybė rinktis. Jogos mokytojai perduoda jogos mokymą žmonėms ir tik jų motyvacijos,  kompetencijos ir sąžinės reikalas yra viso to mokymo rezultatas.


Teorines ir praktines jogos žinias derinu su savo specialybės (kineziterapijos bakalauras, visuomenės sveikatos magistras) žiniomis.  Norint dirbti kokybiškai, šiuolaikiniam jogos mokytojui privalu išmanyti žmogaus anatomiją, biomechaniką, fiziologiją, patologinę fiziologiją.

 

Ilgametė mano darbo patirtis medicinoje įpareigoja atidžiau žvelgti į žmogų (10 metų esu dirbusi su neurologiniais, ortopediniais, traumatologiniais, kardiologiniais, geriatriniais pacientais, 9 metus - su kūdikiais ir vaikais). O tai skatina pirmiausia nepakenkti, atsakingai parinkti bei koreguoti žmogui teikiamas metodikas, mokyti taisyklingų kvėpavimo ir judesio technikų. Juk nuo to labai priklauso žmogaus sveikatos būklė ne tik dabar, bet ir ateityje. 

 

Baigiau sertifikuotus jogos mokytojų kursus:

"Vajra yoga", vad. A. Pakhomov (Ukraina); 150 val.

"Teacher Training", vad. Mark Darby (Kanada); 100 val.

"Yoga 108", vad. M. Baranov ir I. Zhuravlev (Indija); 250 val.

 

Dalyvavau A. Siderskio (Ukraina), R. Gammenthaler (Šveicarija), L. Garcenštein (Moldova), S. Agapkin (Rusija), S. Sidorcov (Ukraina), Satčitananda Das (Latvija), Sati Mata Dži (Ukraina), Inga Yaknei (Indija), M. Baranov (Indija), I. Zhuravlev (Indija), Shri Pattabhi Jois mokinių Mark ir Joanne Darby (Kanada), budistų vienuolio Tan Ajan Hubert (Tailandas) ir kt. seminaruose, stovyklose, retrituose, Lietuvoje ir Latvijoje mokiausi B.K.S. Yengar metodikos.

 

Nuolatos gilinu ir kineziterapijos, taikomosios kineziologijos žinias, dalyvaudama įvairių lektorių vedamuose seminaruose. Nėra prasmės tų visų mokymų vardinti (o ir nepamenu, kiek jų buvo per 20 metų) - kiekvienas jų lyg "Puzzle" detalė pildo bendrą paveikslą, kuriame svarbiausia - visapusiška žmogaus sveikata, dvasinis augimas, gyvenimas, kupinas harmonijos, laimės ir prasmės.

 

Be to, kad ir iš kokio garsaus mokytojo semtum žinias - juk pasiimi tiek, kiek tuo metu sugebi pasiimti. Todėl galiu teigti, kad patys didžiausi mano mokytojai visdėlto yra gausi mano patirtis, siekis tobulėti, jungti, derinti, atrasti visapusiškai žmogų veikiančias įvairių sričių sąsajas.

 

O man pačiai joga yra tai, kas yra tikra... Labai gilu, kartu ir paprasta. Ir dar tiek nežinoma!

 

Kas man yra vidinė ramybė?

Tai mano pasirinkimo laisvė – kai galiu kontroliuoti savo veiksmus, žodžius, mintis. Kai jaučiu, kad ne emocijos visa tai reguliuoja. 

Kai mano pasirinkimas sutampa su mano vidinėmis vertybėmis, su mano sąžine. Kai savo valia galiu rinktis savo kelią, o ne kitų primestus stereotipus. Ir prisiimti už tai atsakomybę.

 

Žinau, kad galime išsilaisvinti nuo rūpesčių ir nerimo, įtampos bei streso.

Tikiu, kad galime nurimti, atrasti save, kurti, tobulėti ir džiaugtis.

 

Tereikia noro, savidisciplinos, kantrybės. Pažadinkime savyje džiaugsmą tiesiog būti!

 

Violeta Gavelienė