į pradžią turinys susisiekite  
Informacija apie jogą » Energetinė struktūra. Čakros ir Bandhos
Bandhos

Vidinėje kiekvieno mūsų šerdyje sukasi septyni (pagrindiniai) rato formos energiniai centrai, vadinami čakromis. Čakros yra organizaciniai gyvybinės energijos priėmimo, panaudojimo ir perdavimo centrai...

 

plačiau
 
Ida, Pingala ir Sušumna

Jeigu fizinis mūsų kūnas susideda iš fizinių organų (plaučiai, kepenys, žarnynas ir t.t.),  kur vyksta fiziologiniai kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos ir kt. procesai, tai mūsų subtilieji kūnai taip pat turi savo struktūras ir charakteristikas. Nadžių ir čakrų sistemoje cirkuliuoja energijos, kurios formuoja visą žmogaus energetinę struktūrą. 

plačiau
 
Mula bandha (apatinis energetinis užraktas)

Mula-bandha (apatinis energetinis užraktas) padeda nerviniams impulsams kilti iš žemesniųjų centrų aukštyn – iš grubesnių į subtilesnius...

plačiau
 
Jalandhara-bandha (kaklo užraktas)

Jalandhara (Džalandhara) - bandha (kaklo užraktas) reguliuoja kylantį energijos srautą, taip pat užkerta kelią bindu (gyvybinė energija iš adžna čakros) nutekėjimui žemiau višudha čakros...

plačiau
 
Uddiyana-bandha (pilvo pakėlimas)

Uddiyana (Udijana) - bandha (pilvo pakėlimas). Pilvo organai keliami aukštyn ir į vidų (tai visus vidaus organus stipriai stimuliuojantis pratimas), energijos srautas taip kyla aukštyn.

plačiau
 
Nabhi-bandha (liežuvio, gomurio užraktas)

Nabhi-bandha neleidžia energijai „išsibarstyti“...

plačiau
 
Čakrų mantros

Kiekviena čakra turi su ja susijusią mantrą, kurioje, kaip tikima, yra jos esmė, taigi ir šios čakros paslaptis. Kadangi kiekviena čakra turi su ja susijusį elementą, tikima, kad jos mantra leidžia pažinti to elemento savybes...

 

plačiau
 
Muladhara – pamatinė (šakninė) čakra

Tai yra visos mūsų sistemos pamatas: statybinis blokas, ant kurio laikosi visos kitos čakros. Muladharą atitinka žemės elementas ir visi kiti žemiški dalykai, tokie kaip mūsų kūnas, sveikata, išlikimas, materiali ir piniginė egzistencija, gebėjimas susitelkti ir patenkinti poreikius.

Šis centras yra pavaizduotas kaip keturlapis lotoso žiedas, kurio viduje nupieštas kvadratas.

plačiau
 
Svadhisthana – vandens čakra

Šios čakros elementas – vanduo, todėl ji atstovauja kūno funkcijoms, susijusioms su skysčiais: kraujo apytaka, šlapimo sistema, seksualumu ir dauginimusi, taip pat su visomis vandens savybėmis, tokiomis, kaip tėkmė, formos nebuvimas, nepastovumas ir pasidavimas kito valiai. Ši čakra yra seksualumo, taip pat ir emocijų, pojūčių, malonumo, judėjimo ir puoselėjimo centras...
 

plačiau
 
Manipura – Saulės rezginio čakra

Virškinimo sistema, kuri yra labai svarbi šio proceso dalis, rodo šio centro sveikatos būklę. Galite patyrinėti save kaip ugnies elemento išraišką. Ar jums dažnai šalta? Ar jums labiau norisi karštų gėrimų? Ar jaučiate potraukį aštriems patiekalams, o gal vengiate jų? Ar smarkiai prakaituojate, o gal jus krečia šaltis? Esate greitas ir kupinas energijos, ar lėtas ir letargiškas? Šie dalykai rodo, ar pakankamai jūsų kūne ugnies.

plačiau
 
Anahata – Širdies čakra

Širdies čakra yra meilės centras. Meilė, kurią patiriame šioje čakroje, visiškai skiriasi nuokūniškos ir aistringos antrosios čakros meilės. Ketvirtojoje čakroje meilė išgyvenama viduje kaip būtis. Iš čia ji spinduliuojam į išorę, suteikdama meilę ir užuojautą viskam, kas pasitaiko jos kelyje.

plačiau
 
Visuddha - gerklės čakra

Kildami į penktąjį lygmenį mes dar labiau tolstame nuo fizinės plotmės.

Penktoji čakra – tai su bendravimu per garsą, virpesius, savęs išraišką ir kūrybiškumą susijęs centras. Sąmonės lygmenyje jis kontroliuoja, kuria, perduoda ir gauna informaciją tiek kūno viduje, tiek išorinėje aplinkoje tarp visuomenės dalyvių. 

plačiau
 
Ajna – kaktos čakra

Per amžių amžius tamsa ir šviesa susipina viena su kita, idant suteiktų mums vieną iš didžiausių sąmonės dovanų – regėjimą. Regėjimo dovana leidžia mums pajusti kūrybos grožį bei pamatyti visatos sukurtus stebuklus. Ši regėjimo dovana – vidinė ir išorinė – yra šeštosios čakros esmė ir funkcija.

plačiau
 
Sahasrara - karūnos čakra

Čia randame begalinės ir beribės kosminės sąmonės namus, vadinamus septintąja čakra. Ši čakra jungia mus su dieviškuou protu ir pasireiškimo šaltiniu. Tai vieta, per kurią pasikiame supratimą ir randame prasmę. Galutinis mus išlaisvinančios srovės tikslas yra ta vieta, kus pasiekiamas visiškas išsilaisvinimas.

plačiau