į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Puikybė

Per daug pasitikint savimi labai lengva pasiduoti puikybei ir, niekinant kitus, iškelti save. Vaizdžiai sakant, norėdami matyti save „baltesnį“, imame save „baltinti“, o kitus „juodinti“.

 

Juokiasi puodas, kad katilas juodas, - visiems nuo vaikystės žinoma patarlė moko sąmoningumo bei atidumo tam, kas vyksta mūsų viduje. Visada lengviau yra pastebėti ir kritikuoti kitų, o ne savo trūkumus. Tuomet viskas priklausys nuo mūsų jausmų stiprumo. Kuo didesnė bus minčių emocinė įkrova, tuo stipresnis poveikis. Tuomet problemų, bėdų ar ligų anksčiau ar vėliau susilauksime.

 
 
10 žingsnių

Vyrą ir moterį skiria 10 žingsnių. Kad jie būtų kartu, kiekvienas turi žengti 5 savo žingsnius, atitinkančius tikėjimą, viltį, atjautą, meilę ir supratimą.

Jeigu jūs žengsite savo 5 žingsnius, o partneris – ne, jūs nesusitiksite...

 
 
Kodėl svetima žmona atrodo saldesnė (Kodėl norisi to, kas mums nepriklauso)

Seniai seniai nulipdė Dievas dešimt Adomų. Vienas jų arė žemę, kitas ganė avis, trečias gaudė žuvį... Po kurio laiko atėjo jie visi pas dangiškąjį tėvą prašydami:

- Viską turime, bet kažko trūksta. Liūdna mums.

Dievas davė jiems tešlos ir tarė:

- Tegu kiekvienas jūsų nusilipdo sau moterį, kokios nori: storos, lieknos, aukštos ar žemos... O aš įpūsiu joms gyvybę.

 
 
Keitimasis karma

Keitimasis karma yra tas pats, kaip ir naujos karmos sudarymas. informacija patenka subtiliuosius lygmenis ir pradeda ten "dirbti" - įeina į pasąmonę, pradeda generuoti tam tikras mintis, vėliau - ir elgesį.

Daug neigiamos karmos prisikaupiame per savo emocijas. Turime žinoti, kad tai, kaip elgiasi kitas žmogus, yra JO karma, o tai, kaip į jo elgesį ar emocijas reaguojame mes - jau yra MŪSŲ karma.

 
 
Kalbos karma

Egzistuoja keturios neigiamos kalbos karmos rūšys:

- melas;

- tuščiažodžiavimas;

- blevyzgojimas, nepadorios, nešvankios kalbos;

- šmeižtas.

 
 
Hatha jogos tikslas

Pagrindinė hatha jogos užduotis – fizinio kūno, proto ir energijos balansavimas. 

Kai atsiranda tokia harmonija, gimsta impulsai, pažadinantys centrinę jėgą (sušumna nadi), kuri sąlygoja  žmogaus sąmonės vystymąsi. 

 
 
Drugelio pamoka

Kartą kokone atsirado mažas plyšelis. Atsitiktinai pro šalį einantis žmogus pastebėjo, kad drugelis bando išlįsti iš kokono laukan.

 

Žmogus nusprendė jam padėti, todėl atvėrė kokoną. Drugelis lengvai pasiekė išorę, bet jo kūnelis buvo silpnas ir bejėgis, o sparneliai vos vos judėjo. Žmogus toliau stebėjo, laukdamas drugelio skrydžio.  Bet nieko panašaus nenutiko!

 
 
Tyla

Jei žmogus nekalba apie vienokį ar kitokį dalyką, galimi du variantai – arba tai jam nereiškia nieko, arba yra viskas. Aplinkiniams dažnai sunku pamatyti tą ribą; pajusti, ar šalia esančio širdis smarkiai dega troškimais, ar tuo klausimu žmogaus mintys yra lyg skurdūs augalėliai tyrlaukiuose.

 
 
Gauti ar prarasti?

Kartą vieno jogo paklausė:

- Ką tu gavai iš savo meditacijų?

Šis atsakė:

- Nieko!

 

 
 
Mistinės ir gydomosios rudrakšos savybės

Rudrakša yra džiovintas žydrojo kipariso, arba Elaeocarpus ganitrus, vaisius, augantis Indijoje, Nepale, Indonezijoje. Jeigu tiksliai, tai rudrakša yra būtent Nepale užaugęs vaisius. 

Vaisiai, užaugę Indijoje, vadinami bhadrakša, Indonezijoje – indrakša. Bet augalo kilmės šalis neįtakoja šio augalo kokybės ir savybių...

 
 
Dėkingumas

Sveikinu visas teigiamas mintis, kurios spiečiasi aplink. Kviečiu jas pas save. Priglausiu jas. Esu joms be galo dėkingas.

Ačiū už tai, kad šiandien gyvenu. Vien tai skatina neišsemiamą mano dėkingumą. 

Dėkoju, kad į mano širdį plūsta ramybė, meilė ir džiaugsmas. 

 
 
Vaisiai

Jama lavina veikimo organus, kad galėtume juos pasitelkti siekdami teisingų tikslų; nijama disciplinuoja pojūčius ir jutimo organus; asanos drėkina ir aprūpina krauju kiekvieną žmogaus kūno ląstelę; pranajama nukreipia tinkama linkme energiją; pratjahara padeda kontroliuoti protą ir apvalyti visas jo apnašas...

 
 
Karmos dėsnis. Paprastai apie sudėtingą

Karmos dėsnis yra vienas sudėtingiausių mūsų pasaulio įstatymų. Kiekvienam jis veikia skirtingai, priklausomai nuo žmogaus tipo ir  jį supančių energijų.

Tai ir yra sudėtingiausia, nes atsižvelgiama į daugelį faktų. Juk du žmonės į tą pačią problemą žvelgia visiškai skirtingai.

 
 
Gyventi žmogiškai

Žmogus – tokia būtybė, kurios troškimai beribiai. Vaikas čiumpa bet ką, ką pamato; paauglys taip pat turi perbristi visas balas; ir net suaugęs dažnai mėto gyvenimui kvailus iššūkius.

 
 
Čakrų mantros

Kiekviena čakra turi su ja susijusią mantrą, kurioje, kaip tikima, yra jos esmė, taigi ir šios čakros paslaptis. Kadangi kiekviena čakra turi su ja susijusį elementą, tikima, kad jos mantra leidžia pažinti to elemento savybes.

 

 
 
<<  ankstesnis  7   8   9   10   11   12   13   sekantis  >>