į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Baimė ir pyktis

Supratau, kad ištikrųjų tėra dvi mentalinės ligų priežastys – baimė ir pyktis.

Priklausomai nuo aplinkybių, pyktis pasireiškia nekantrumu, susierzinimu, nusivylimu, polinkiu kritikuoti, nuoskaudomis, pavydu ar pagieža. Visos šios emocijos nuodija kūną...

 
 
Vrikshasana (Medžio poza)

Padeda susikoncentruoti, lavina pusiausvyrą, sutikia stabilumo, stiprina kojas ir stuburą, gerina laikyseną...

 
 
Navasana (Valties poza)

Stiprina pilvo, nugaros, kojų raumenis. Gerina pilvo organų kraujotaką, normalizuoja virškinimo veiklą, stiprina visą organizmą.

 

 
 
Ustrasana (Kupranugario poza)

Stiprina nugaros raumenis, kelius, klubus, vidaus organus, gerina juosmeninės  ir kaklinės stuburo  srities lankstumą. Reguliariai praktikuojant suteikia ištvermės, gerina kvėpavimo sistemos veiklą.

 

 
 
Turtuolis ir žvejys

Vienas turtingas žmogus, atradęs laisvą valandėlę tarp nesibaigiančių savo reikalų, vaikštinėjo prie jūros. Jis buvo šokiruotas, kai pamatė šalia valties gulinėjantį žvejį, rūkantį pypkę.

 
 
Laiminga santuoka

- Kas yra laiminga santuoka? – paklausė išminčiaus...

 
 
Istorija apie vidinę ramybę

Pavargęs nuo triukšmingo ir neramaus miesto, vienas žmogus nusprendė rasti tylią vietą meditacijai. Jis atvyko į mišką, bet negalėjo ten susikaupti, nes jam trukdė žiogelių čirškesys. Tada nuėjo į miško gilumą...

 
 
Meilė

Kai kasnakt, šviečiant mėnuliui, pešasi rainos katės, šypsausi. Kai girdžiu didelių varnų krankimą, mintyse regiu, kaip jos sukasi aplink aukštų pušų viršūnes, siūbuojančias vakaro danguje. Kai miško tylą skrodžia pelėdos ūbavimas, širdyje pasidaro taip ramu ir gera. Kai pavasaris pražysta ne tik rausvais pumpurais, bet ir šimtais jaunų paukščių, rodos, pati gimstu iš naujo.

 
 
Kodėl nereikia dalintis dvasinėmis žiniomis

Todėl išminčiai perspėja: dvasinės žinios turi būti taikomos praktikoje. O tai reiškia, kad jos turi atitikti kiekvieno konkretaus žmogaus supratimo lygį. Jis turi tiesiog „priaugti“ iki tam tikro suvokimo... Kitaip pavojus gresia pačioms žinioms – jos gali būti ne taip suprastos, netgi iškraipytos.

 
 
Rytuose egzistuoja 7 švaros taisyklės:

1. Rankų švara. Tai reiškia neimti nieko, kas nereikalinga. O taip pat - atiduoti kažkelintą dalį savo uždarbio tiems, kam to reikia labiau.

2. Ausų švara. Tai reiškia nesiklausyti išsigandusių, piktų ir išsiblaškiusių žmonių, taip pat – riboti save nuo plepumo, tuščių kalbų ir paskalų.

 
 
Prithivi-Mudra (Prithvi mudra)

Tai Žemės mudra. Žemė – vienas iš pirminių elementų, sudarančių mūsų kūną.

Žemės mudra stimuliuoja šakninę čakrą, papildo dėl nervinio krūvio prarastą energiją. Ši pirštų padėtis stiprina uoslę, teigiamai veikia nagus, odą, plaukus ir kaulus, gerina pusiausvyros jausmą, teikia pasitikėjimą ir savivertę. 

 
 
Meditacija – tai supratimas to, kad visi norai niekur neveda

Meditacija – tai nuotykis, didžiausias nuotykis, kuris gali nutikti žmogaus protui. Meditacija reiškia tiesiog būti nieko neveikiant – jokių veiksmų, jokių minčių, jokių emocijų.

 
 
Daugiau nieko nereikia

Jeigu vienu metu jūs mylite ir esate laisvi, jums daugiau nieko nereikia...

 
 
Susitikimas su dzen budistų vienuoliu Bo Haeng

Aš žinau, kad nežinau

(Sokratas)

 
 
Dangaus laivai

Melsvam vaikystės spinduly,

Tykiam drugių pavėsy,

Biro dangaus laivai balti,

Žemėn bures ištiesę.

 
 
<<  ankstesnis  10  11   12   13   14   15   16   17   sekantis  >>