į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Laisvalaikiui
Apie vertingą gyvenimą

Ne visada paprasta suprasti kai kuriuos savo norus, mintis ir poelgius. Kartais jie kinta greičiau, nei spėji susivokti, kyla iš netikrų šaltinių ir netikėtai panyra užmarštin. Dėl tokio neharmoningo vidaus galima kaltinti šiuolaikinį pasaulį, kuris ugdo vienodų poreikių troškimus ir „teisingas“ sampratas. Visa tai – laikina ir netikra.

 

Galima dėl to kaltinti ir žmogų, kuris lengvai įsileidžia šlamštą į savo mintis. Kita vertus – dažnas tai daro nesąmoningai. Taip pat kaip vaikas, nežinantis, kad ugnis pavojinga, nuo šios nudega. Labai daug žmonių jaučia sumaištį, pyktį viduje, tačiau nesugeba suprasti tikrojo šių emocijų pagrindo.

 

Bėgant laikui (tiesa, kiekvienam jo prireikia labai skirtingai) asmenybę aplanko nedarnaus vidinio pasaulio priežasties suvokimas. Tarp šio nušvitimo ir veiksmo apsisaugoti bei atsiriboti nuo tuščių šaltinių, gali stoti dar didesnis laiko tarpas. Neverta nusiminti.

 

Kiekvieną akimirką įmanoma pradėti statyti vidinius filtrus tam, jog šlamštas nepasiektų minčių, o siela valytųsi lyg vanduo. Nors ir iš lėto, nors ir menkais darbais, tačiau pradėti visada naudinga. Vertingai praleistas laikas dovanoja turiningą gyvenimą.

 


Simona Gavelytė