į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Laisvalaikiui
Nepaskęsk

Gyvenimas kaip jūra ritasi bangomis, ir šios labai įvairios. Tu, žmogau, plūduriuoji šiltų srovių nešamas, vėliau imi plaukti nugara. Netikėta banga truputį panardina, tu atsikosėji ir tuomet plauki ant pilvo. Kai vanduo  nurimsta, vėl plūduriuoji...

 

Būna taip, kad pamiršti, kaip lengvai gali nuskęsti. Ir ne tik audros metu, kuomet laukinės bangos plėšo tave pusiau. Snaudžiant tykiam vandeny, galimybė pranykti yra tokia pat didelė.  Gal net didesnė – kovodamas su neramiomis bangomis pamažu išmoksti suptis kartu, laiku įkvėpti ir užsimerkti, žinai, kada būsi stumteltas, kada tave nardins ir iškels. Šitaip, po ilgų grumtynių, dažniausiai ir nugali.

 

O plūduriuojant, iš nuobodulio, žmogau, kartais gali prisigalvoti bereikalingų dalykų. Klaidinančių, perregimų, tuščių ir vienkartinių. Laikui bėgant jie tampa sunkiais akmenėliais , vienas po kito rišasi tau prie kaklo, rankų bei kojų. Pamažu akmenėliai tave pražudo.

 

Tad nepaklysk ir neleisk niekam tavęs skandinti  – šypsokis saulei, gaudyk debesis, klausyk nakties, vėjo nešamų garsų ir išmintingų žuvų. Giliai kvėpuok, jausk ir tyrinėk! Tikri dalykai nepavirsta akmenėliais – jie padeda kovoti.

 

Simona Gavelytė