į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Laisvalaikiui
Troškimai

Žmogui visuomet kažko negana. Kiekvienas gyvena troškimų pagrindu ir siekiu surinkti dalis, kurių trūksta gyvenimui, tačiau žmogus niekuomet nebus pilnas. Paradoksalu – kuo labiau jis stengsis įgyvendinti savo norus, tuo daugiau atsiras naujų užmojų.

 

Tiek sielai, tiek protui, tiek kūnui nebus gana tiek, kiek jiems suteikiame. Troškimai – ne tik dideli gyvenimo planai ir dvasios norai. Tai mintys, kasdien aplankančios nepastebimai, jausmų nuotrupos, kūno poreikiai, žemiškos smulkmenos, trumpalaikiai siekiai, svajonės ir visa tai, ko laukiame. Troškimais pripildyta kiekviena gyvenimo akimirka.

 

Daugelyje norų yra dalelė vienintelio bei svarbiausio siekio – pažinti save. Dėl jo, matyt, ir sukasi begalinis reikmių ratas: sulig kiekvienu svajonės išpildymu, žmogus įgyvendina gabalėlį didžiojo troškimo. Tačiau šis, kaip ir pasaulis, iki galo nepažįstamas, įsisukęs į tą patį ratą, niekada nesibaigia ir gimsta pats iš savęs.

 

Tiesa, žmogus ne visada atpažįsta svarbiausią norą arba įvardija šį kitais vardais, tačiau dėl to siekis pažinti save nekinta – jis tiesiog egzistuoja visame tame, ko trokštame.

 

Simona Gavelytė