į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Pritči. Pamokančios istorijos
Saga

Gyveno kartą paprastas žmogus paprastą savo gyvenimą. Kartą jis nusprendė daryti gerus darbus, galvodamas, kad "reikia gi kažkaip gelbėti savo karmą".

Darė darė tuos gerus darbus, bet jokių žymesnių permainų savo gyvenime nepastebėjo.
Eina jis kartą gatve ir mato – iš vienos senutės palto ištrūko saga ir nuriedėjo ant žemės. Galvoja sau – na ir tegul. Užteks tų sagų. Niekis! Bet visgi jis pakėlė sagą, pavijo senutę ir ją atidavė.

 

Kai žmogus numirė, pamatė svarstykles: kairėje jų pusėje – guli visas jo pyktis, tempia svarstyklių lėkštę žemyn. O dešinėje pusėje nieko nėra... Ek, taria žmogelis, ir vėl nepasisekė!
Žiūri, angelas deda ant svarstyklių sagą… ir gerų darbų lėkštelė nusvyra žemyn... nejaugi viena saga gali tiek daug? – nustemba žmogus. Kiek gi padariau gerų darbų – o jų nesimato!

 

Angelas paaiškina:
Geri darbai prapuolė todėl, kadangi tu jais didžiavaisi. Puikybė viską sugadina. O tos vienos sagos, apie kurią tu pamiršai, užteko, kad išsigelbėtum!

 

Istorijos moralas:


yra svarbu ir tai, ką darome, ir tai, su kokia motyvacija atliekame veiksmus.


Ir gerus darbus žmogus gali daryti vedinas įvairių minčių: daro tik dėl to, kad kažkas liepė, kad taip reikia, dėl baimės ar kaltės jausmo, tik dėl pinigų, daro, nes žino „ką kiti pasakys“, daro dėl to, kad pasididžiuotų, galėtų pasipuikuoti, daro iš pykčio ar keršto kitam (jis nepadarė, o aš padarysiu, būsiu geras...).

 

Net ir panagrinėjus savo paties veiksmų motyvaciją galite atrasti daug neartų dirvonų... Va su tuo ir dirbkite!