į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Straipsniai
Eiliškumas

Dažnas mūsų, neturėdami pakankamai kantrybės ir vaizduodamiesi viską žinantys, pernelyg skubame, siekdami tiesiog greito rezultato. Nes be žadamo rezultato nesame pratę dėti pastangų. 

 

Bet – nesupratus viso proceso laipsniškumo, neišgyvenus jo esmės, nesuvoksime ir pačio rezultato prasmės. Dėl tos priežasties žmogų vietoj ramybės ir pasitenkinimo aplanko tik trumpalaikė euforija, vėl skatinanti ieškoti greito į niekur nevedančio kelio. 


Kiekvienas procesas, mokymas, ir net – gyvenimas turi savo eiliškumą, norime mes to ar ne...


Kažkur skaičiau tokį jogo pamokymą: nori nušvitimo – medituok. Bet tam turi mokėti koncentruotis, atsiriboti nuo pojūčių, susitelkti, tam turi būti ramus tavo kvėpavimas, tiesi nugara... o gyvendamas pagal jamos nijamos moralę suprasi, kam išviso tau viso to reikia...

 

„Kiekvienas iš mūsų savo vystymosi raidoje pereina iš iš vieno amžiaus tarpsnio į kitą. Jei per ilgai užsibūname vienoje pakopoje, tą raidą iškreipsime ir atbuksime.
Jei pakopas peržengsime per skubiai, neįgysime reikiamos patirties ir tolesnis augiamas bus sutrikdytas: arba turėsime grįžti atgal, arba suvis prarasime, ką buvome vertinga įgiję. Tai suprasti yra labai svarbu“ (citata iš Deng Ming Dao „365 Dao“).

 

Violeta Gavelienė