į pradžią turinys susisiekite  
Skaitiniai » Straipsniai
Pagrindiniai 6 žmogaus priešai

Didžiausi mūsų priešai, trukdantys laimingai gyventi, slypi mūsų pačių viduje:

Matsarya (pavydas)
Lobha (godumas)
Krodha (pyktias)
Kama (malonumų tenkinimas)
Mada (puikybė)
Moha (neišmanymas)...

plačiau
 
Keiskitės patys

Nebijokite pripažinti savo klaidų ar keisti savo nuomonės. Dirbkite su laikinumu ir nepastovumu. Šitie dalykai mokys jus dėkingumo, pasitenkinimo, neprisirišimo, nesureikšminimo. Pripažinkite, kad užsispyrimas čia – didžiausia kliūtis tobulėti.

plačiau
 
Apie laimę

Atidžiau įsižiūrėjus į gyvenimą, nuo jo nepastovumo gali svaigti galva: norisi rasti kažką, kas yra pastovu, į ką pagaliau galima būtų atsiremti. Bet ar yra nuolatos besikeičiančiame pasaulyje kažkas, į ką galima atsiremti, ko nepaliečia gyvenimo permainingumas ir griūtys?

plačiau
 
Gydytojo - ligonio santykis

Jeigu žmogaus protas yra užvaldytas aistros ir daugybe nuodėmingų ketinimų, jam neįmanoma padėti, jeigu jis atsisako keisti savo nuostatas ir gyvenimo būdą.

Jeigu pacientas pernelyg užsiėmęs savo reikalais ir nenori skirti laiko gydytojo rekomendacijoms arba jas laiko nelabai svarbiomis, naudos iš tokio gydymo nebus. 
Neįmanoma padėti ligoniui, kuris yra palaužtos dvasios, netiki terapijos sėkme arba gydytojo autoritetu.

Taip pat gydytojo pastangos bus be rezultato, jeigu paciento gyvenimo laikas jau išsisėmęs...

plačiau
 
Kaip atsirinkti?

Vis nauji ir nauji mados vėjai neaplenkia ir vidinio pasaulio ieškančiųjų. Žmonėms sunku atsirinkti, atskirti tikrą nuo paviršutiniško ar tiesiog gražiai įvynioto, naudingą nuo žalingo. Norint atsirinkti, reikia jau kažką žinoti, pasidomėti, patikrinti. Galima, aišku, klaidžioti, einant bandymų keliu – bet tai atims daug laiko, energijos ir, žinoma, pinigų...

plačiau
 
Kelią įveiks einantis

...pagal jogos filosofiją Dievas yra mūsų viduje, Atmano - mūsų sielos formoje. Atmanas yra dieviškosios prigimties, bet jo švytėjimas paslėptas nuo mūsų po savo paties proto suirute, po besisukančiu smulkmeniškų norų ratu, visa tai panašu į tai, kaip liepsna žibalinėje lempoje vos prasiskverbia per aprūkusį stiklą.

Bet reguliarios jogos praktikos pagalba pradėjus valyti nešvarumus nuo savo kūno ir sąmonės, vidinė šviesa žiba vis ryškiau ir ryškiau.

Bet čia verta suprasti, kad kokybiškos praktikos rezultatas – gera rami būsena ir proto aiškumas, o ne „psichoenergetinių“ potyrių vaikymasis, kurie, žinoma, gali būti išgyventi, bet tai tėra laikinos, neturinčios ypatingos reikšmės būsenos. 

Todėl mokytis darbo su subtiliąja energetika ir sąmone verta tik po geros fizinio kūno paruošimo (asanomis) ir pranajamos praktikos.

 

Žinoma, mokytojas taip pat turi būti kvalifikuotas, mokęsis šitų dalykų tradicinėse mokyklose. Fantazuotojas „savamokslis“ ar tiesiog šarlatanas gali „kabinti jums makaronus“ apie „čakrų atvėrimą porinėje jogoje“ ar „kundalini pakėlimą bet kuriam norinčiam per 15 minučių“. Taigi supratimo apie įvairius jogos aspektus niekada nebus per daug...

plačiau
 
Venų varikozė (išsiplėtimas). Kaip joga gali padėti?

1. Esant venų varikozei derėtų nenaudoti technikų, kurios didintų veninės kraujotakos užsistovėjimą: patartina riboti stovimas asanas su ilgesne fiksacija, nes raumenys čia dirba daugiau statiniu ekscentriniu režimu. Esant venų varikozei rekomenduojama laikyti stovimas asanas ne daugiau 10 sekundžių. Pati savaime stovimų asanų praktika yra naudinga, bet daugiau dinaminiu režimu ir trumpomis fiksacijomis, kad raumenys dirbtų aktyviai...

plačiau
 
Veninė kraujotaka

Venose cirkuliuoja apie 70 procentų (!!!) viso kraujo. Venos yra kaip kraujo sandėlis, seifas. Tuo atveju, jeigu kažkurioje vietoje reikalingas didesnis kraujo kiekis – pavyzdžiui, aktyvaus fizinio krūvio metu aktyvėja raumenų kraujotaka, esant kraujavimui (dėl bet kokių ekstrinių priežasčių) organizmas rūpinasi, kad gyvybiškai svarbūs organai – smegenys, širdis, inkstai galėtų kuo optimaliau dirbti. Tokiu atveju didėja venų tonusas ir didėja kraujo dalis, keliaujanti į svarbius organus – venos yra tarsi „išspaudžiamos“...

plačiau
 
Avidya (Avidja), arba neišmanymas

Viena pagrindinių koncepcijų jogos filosofijoje - avidya - reiškia klaidingą supratimą, suvokimą, neišmanymą. Ji aiškina, dėl ko mes taip dažnai gyvenime susiduriame su sunkumais, kenčiame nuo problemų, kurias patys sau ir sukuriame. Jeigu suprastume, kokiu būdu tos kliūtys atsiranda, tai galėtume suprasti, kaip jų nesusikurti.

plačiau
 
Pagrindinė visų ligų priežastis

Vienoje pagrindinių Ajurvedos knygų „Ashtanga Hridaya Samhita“ (parašyta maždaug prieš 1700 metų), dėstoma, kad pagrindinė visų ligų priežastis yra Raga (aistra, savanaudiškumas).

Ragos seka :

plačiau
 
1   2   3   4   sekantis  >>