į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Ida, Pingala ir Sušumna

Jeigu fizinis mūsų kūnas susideda iš fizinių organų (plaučiai, kepenys, žarnynas ir t.t.),  kur vyksta fiziologiniai kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos ir kt. procesai, tai mūsų subtilieji kūnai taip pat turi savo struktūras ir charakteristikas. Nadžių ir čakrų sistemoje cirkuliuoja energijos, kurios formuoja visą žmogaus energetinę struktūrą. 

 
 
Sahasrara - karūnos čakra

Čia randame begalinės ir beribės kosminės sąmonės namus, vadinamus septintąja čakra. Ši čakra jungia mus su dieviškuou protu ir pasireiškimo šaltiniu. Tai vieta, per kurią pasikiame supratimą ir randame prasmę. Galutinis mus išlaisvinančios srovės tikslas yra ta vieta, kus pasiekiamas visiškas išsilaisvinimas.

 
 
Ajna – kaktos čakra

Per amžių amžius tamsa ir šviesa susipina viena su kita, idant suteiktų mums vieną iš didžiausių sąmonės dovanų – regėjimą. Regėjimo dovana leidžia mums pajusti kūrybos grožį bei pamatyti visatos sukurtus stebuklus. Ši regėjimo dovana – vidinė ir išorinė – yra šeštosios čakros esmė ir funkcija.

 
 
Visuddha - gerklės čakra

Kildami į penktąjį lygmenį mes dar labiau tolstame nuo fizinės plotmės.

Penktoji čakra – tai su bendravimu per garsą, virpesius, savęs išraišką ir kūrybiškumą susijęs centras. Sąmonės lygmenyje jis kontroliuoja, kuria, perduoda ir gauna informaciją tiek kūno viduje, tiek išorinėje aplinkoje tarp visuomenės dalyvių.

 

 

 
 
Meilė

Mes nepritraukiame nieko, ko neturime patys savyje. Todėl jei kažkas skundžiasi, jog jį vis puola, nužiūri, pavydi ir pan., gali nešioti apsauginius akmenis, atlikinėti įvairius ritualus arba ką kita, tačiau turi žinoti, jog tai nesibaigs tol, kol jame nesuspindės Meilės šviesa.

Paprasta taisyklė: ką siunti kitam, pusė visada liks tau pačiam...

 

 

 
 
Anahata – Širdies čakra

Iš aktyvaus ugningo saulės rezginio persikeliame į visiškai kitokią plotmę. Iš kūno ir pasireiškimo lygmens pereiname prie dvasios prisilietimo.

Širdis simbolizuoja visa ko centrą, tiesos esmę. Tai yra mūsų sielos centras, mūsų šerdis, vieta, kurioje susijungia jėgos, ateinančios iš apačios ir iš viršaus, iš vidaus ir iš išorės.

 
 
Manipura – Saulės rezginio čakra

Virškinimo sistema, kuri yra labai svarbi šio proceso dalis, rodo šio centro sveikatos būklę. Galite patyrinėti save kaip ugnies elemento išraišką. Ar jums dažnai šalta? Ar jums labiau norisi karštų gėrimų? Ar jaučiate potraukį aštriems patiekalams, o gal vengiate jų? Ar smarkiai prakaituojate, o gal jus krečia šaltis? Esate greitas ir kupinas energijos, ar lėtas ir letargiškas? Šie dalykai rodo, ar pakankamai jūsų kūne ugnies.

 
 
Ar verta linkėti LAIMĖS?!

Pasistengsiu į šį klausimą žvilgtelėti iš jogos filosofijos pusės, senovės raštų ir asmeninių savo stebėjimų.

Kai kas žino, o kai kam bus nauja, kad žmogaus būsenos, energijos, proto ir charakterio savybės yra skirstomos į tris pagrindines gunas (tipus) - tamas, radžas ir satva...

 
 
Svadhisthana – vandens čakra

Šios čakros elementas – vanduo, todėl ji atstovauja kūno funkcijoms, susijusioms su skysčiais: kraujo apytaka, šlapimo sistema, seksualumu ir dauginimusi, taip pat su visomis vandens savybėmis, tokiomis, kaip tėkmė, formos nebuvimas, nepastovumas ir pasidavimas kito valiai. Ši čakra yra seksualumo, taip pat ir emocijų, pojūčių, malonumo, judėjimo ir puoselėjimo centras.
 

 
 
Muladhara – pamatinė (šakninė) čakra

Tai yra visos mūsų sistemos pamatas: statybinis blokas, ant kurio laikosi visos kitos čakros. Muladharą atitinka žemės elementas ir visi kiti žemiški dalykai, tokie kaip mūsų kūnas, sveikata, išlikimas, materiali ir piniginė egzistencija, gebėjimas susitelkti ir patenkinti poreikius.

Šis centras yra pavaizduotas kaip keturlapis lotoso žiedas, kurio viduje nupieštas kvadratas.

 
 
Om

Kosminė mantros „Om“ vibracija plečia ir valo mūsų aurą, didina gyvybinės energijos kiekį, suteikia organizmui naujų jėgų, atpalaiduoja protą, gerina dėmesio koncentraciją ir apskritai savijautą. Praktika veiksmingai derina gyvybinės energijos srautus ir suteikia malonią ramybės, harmonijos, balanso būseną...

 
 
Dvasinės kultūros ugdymas

Tiek mokslininkų, tiek menininkų jau seniai pastebėta, kad dvasinis ir protinis vystymasis paprastai baigiasi gana anksti. Dauguma žmonių įstringa dvasiniame paauglystės tarpsnyje. Tai yra žmonės toliau mąsto ir jaučia taip, kaip mąstė ir jautė būdami 16–17 metų: tos pačios išraiškos formos, tie patys prietarai.

Nieko sau nesiaiškindami, suaugusieji žiūri į gyvenimą kaip mažvaikiai. Biologinis amžius tęsiasi, o dvasinis, sielos – sustoja. Priežasčių tam gali būti įvairių, ir ne visada jos aiškiai suprantamos. Bet svarbiausia jų – prasta dvasinė mityba. 

 
 
Apie savanaudiškumą

Kiekvienas žmogus iš prigimties, daugiau ar mažiau, yra savanaudis. Kad ir ką bedarytų ar nedarytų nieko – visada toks ir bus. Bet tai nėra blogai! Juk savanaudiškumas – dvejopa ir tuo įdomi savybė...

 
 
Džiaugsmas ir ramybė

Džiaugsmo niekas negali suteikti.
Džiaugsmas yra nesąlygotas ir sklinda iš vidaus kaip Esaties spindesys. Tai esminė vidinės ramybės būsenos dalis, ją vadiname Dievo ramybe. Tai jūsų prigimtinė būsena, todėl nereikia sunkiai plušėti, kad ją įgytumėte.

 
 
Geresnis pasaulis

- Mokytojau! Kaip pasaulį padaryti geresnį?

- Kasdien reikia užmušti po vieną vergą, vieną patarėją...

 
 
<<  ankstesnis  8   9   10   11   12   13   14   sekantis  >>