į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Tiesos paieškos

Papuolė išminčius į dangų.

- Kaip tu pragyvenai savo gyvenimą? – paklausė angelas.

- Aš ieškojau tiesos.

- Tai gerai! – pagyrė angelas. Papasakok, kaip tu jos ieškojai.

 
 
Joga Nidra

Joga nidra dar vadinama dieviškuoju atsipalaidavimu. Tai gili relaksacija, sąmoningas sisteminis fizinio, protinio ir emocinio atsipalaidavimo metodas. Viena valanda joga nidra seanso prilyginama keturioms valandoms kokybiško miego.

Ši praktika balansuoja neramų protą. Tai yra būsena tarp miego ir būdravimo, kai visa esybė išsilaisvina nuo bet kokios įtampos ir tampa pasiekiama tokioms subtilioms energijoms kaip minties energija.

 
 
Trataka

Trataka gali padėti esant stresui, nerimui ar nemigai. Be abejonės, ši technika gerina regėjimą, šalina akių nuovargį bei įtampą. Tokiu būdu gerėja koncentracija, dėmesio sukaupimas, mokėjimas atsipalaiduoti.

Trataka yra vieną iš šešių pagrindinių valymo procedūrų jogoje (šatkarmų). Tai – žvilgsnio ir dėmesio koncentracija į tam tikrą objektą. 

 
 
Optimistas ir pesimistas

Vienas vaikas buvo pesimistas, o kitas – optimistas. Tėvai nusprendė truputį sulyginti šią situaciją ir pesimistui po pagalve padėjo laivelį, o optimistui – arklio kakutį...

 
 
Mokytojo įtaka

Moteris dalyvavo 20-ies metų mokyklos susitikime.

Ten ji susitiko su savo buvusiu dailės mokytoju. Moteris jam pasakė, kad jis ją įkvėpė studijuoti dailę universitete ir dabar ji - meno srities profesorė.

 
 
Kam man keistis?

Aš toks nelaimingas. Tikriausiai esu blogas žmogus, - skundėsi mokinys mokytojui.

- Tu – ne blogas žmogus, bet tau reikia keistis.

- Kaip tai? Jeigu aš – ne blogas, tai kam man keistis?

 
 
Dangaus šokėja

Į klausimą, ką ji laiko pačiu svarbiausiu pasiekimu savo gyvenime, Khandroma atsako: „Aš stengiausi suprasti savo protą. Suprasti tikrąją jo prigimtį. Tai viskas, ką aš dariau. Nieko daugiau“.

 
 
Blyksniai

Dangus pražysta tamsiausią akimirką žvaigždėmis bei magija žmogui, pratusiam prie saulės pilno ir aiškaus mėlio. Tą vienintelį momentą lyg blyksnis, lyg žaibas nušviečiamas dangus plūsta širdin nenumaldoma pilnatvės, o kartu ir keisto vienišumo banga.

 
 
Jogų higiena. Liežuvio valymas (Jivha Kriya)

Kodėl reikia valyti liežuvį?

1. Ant liežuvio, kaip ir ant dantų, taip pat yra daug apnašų. Bakterijos sukelia nemalonų burnos kvapą, patenka į gerklę, stemplę ir visą organizmą.

 
 
Būkite atsargūs

Jauna moteris su meditacijos mokytoju mokėsi kaip skleisti meilę ir malonę. Atlikusi kasdienę meditaciją namie, ji eidavo į turgų, kur vienas prekeivis kiekvieną dieną ją pasitikdavo užgauliojimais. Nors ji iš visų jėgų stengėsi mylėti visas būtybes, šis storžievis išvedė ją iš kantrybės.

 
 
Reikia duoti ne tik tai, ką turime, bet ir tai, kas esame

Vieną dieną per kalnus keliaujanti moteris upelyje rado brangakmenį ir įsidėjo jį į nešamą ryšulį. Vėliau sutiko vyrą, kuris dienų dienas ėjo per  kalnus ir buvo išalkęs. Ji gailestingai atvėrė savo ryšulį, kad pasidalintų su juo maistu. Vyras pastebėjo jos radinį ir suvokė, kad tai nėra paprastas akmuo, o vertingas brangakmenis, kurį pardavus pinigų užtektų visam gyvenimui.

 
 
Niekas netrunka amžinai

Suvokimas, kad niekaip negali pakeisti situacijos, suteikia laisvę.
Susitaikymas išlaisvina taip pat, kaip problemos išsprendimas.

 
 
Kitas žmogus galvoja kitaip

Suprask, kad kitas žmogus kitaip galvoja nei tu. 

Nes jis yra kitoks ir turi savus poelgių motyvus... Ir nereikia pykti, jeigu jis elgiasi kitaip negu tu tikėjaisi. Netgi tavo vaikas yra kitoks nei tu. Kodėl nori, kad būtų kitaip?

 
 
Paschimottanasana (Pasilenkimas pirmyn)

Tai viena geriausių jogos pozų. Paschimottanasana ištempia visą stuburo kanalą, kuriuo eina Sushumna, taip skatindama nervinius impulsus kilti į aukštesniuosius centrus.  

Pranos srautas čia kyla Sushumna kanalu, taip pažadinama virškinimo ugnis, stiprinama  virškinimo sistema. 

 
 
Balasana (Vaiko poza)

Jogoje yra asanų, padedančių harmonizuoti savo psichinę būseną. Viena paprasčiausių ir efektyviausių – Balasana, arba kūdikio poza. Jau pats asanos pavadinimas daug ką pasako. Būtent kūdikystėje mes jaučiamės maksimaliai apsaugoti nuo problemų, kurios vėliau auga kartu su mūsų amžiumi. 

 
 
<<  ankstesnis  9   10   11   12   13   14   15   sekantis  >>