į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Turtuolis ir žvejys

Vienas turtingas žmogus, atradęs laisvą valandėlę tarp nesibaigiančių savo reikalų, vaikštinėjo prie jūros. Jis buvo šokiruotas, kai pamatė šalia valties gulinėjantį žvejį, rūkantį pypkę.

 
 
Laiminga santuoka

- Kas yra laiminga santuoka? – paklausė išminčiaus...

 
 
Istorija apie vidinę ramybę

Pavargęs nuo triukšmingo ir neramaus miesto, vienas žmogus nusprendė rasti tylią vietą meditacijai. Jis atvyko į mišką, bet negalėjo ten susikaupti, nes jam trukdė žiogelių čirškesys. Tada nuėjo į miško gilumą...

 
 
Meilė

Kai kasnakt, šviečiant mėnuliui, pešasi rainos katės, šypsausi. Kai girdžiu didelių varnų krankimą, mintyse regiu, kaip jos sukasi aplink aukštų pušų viršūnes, siūbuojančias vakaro danguje. Kai miško tylą skrodžia pelėdos ūbavimas, širdyje pasidaro taip ramu ir gera. Kai pavasaris pražysta ne tik rausvais pumpurais, bet ir šimtais jaunų paukščių, rodos, pati gimstu iš naujo.

 
 
Kodėl nereikia dalintis dvasinėmis žiniomis

Todėl išminčiai perspėja: dvasinės žinios turi būti taikomos praktikoje. O tai reiškia, kad jos turi atitikti kiekvieno konkretaus žmogaus supratimo lygį. Jis turi tiesiog „priaugti“ iki tam tikro suvokimo... Kitaip pavojus gresia pačioms žinioms – jos gali būti ne taip suprastos, netgi iškraipytos.

 
 
Rytuose egzistuoja 7 švaros taisyklės:

1. Rankų švara. Tai reiškia neimti nieko, kas nereikalinga. O taip pat - atiduoti kažkelintą dalį savo uždarbio tiems, kam to reikia labiau.

2. Ausų švara. Tai reiškia nesiklausyti išsigandusių, piktų ir išsiblaškiusių žmonių, taip pat – riboti save nuo plepumo, tuščių kalbų ir paskalų.

 
 
Prithivi-Mudra (Prithvi mudra)

Tai Žemės mudra. Žemė – vienas iš pirminių elementų, sudarančių mūsų kūną.

Žemės mudra stimuliuoja šakninę čakrą, papildo dėl nervinio krūvio prarastą energiją. Ši pirštų padėtis stiprina uoslę, teigiamai veikia nagus, odą, plaukus ir kaulus, gerina pusiausvyros jausmą, teikia pasitikėjimą ir savivertę. 

 
 
Meditacija – tai supratimas to, kad visi norai niekur neveda

Meditacija – tai nuotykis, didžiausias nuotykis, kuris gali nutikti žmogaus protui. Meditacija reiškia tiesiog būti nieko neveikiant – jokių veiksmų, jokių minčių, jokių emocijų.

 
 
Daugiau nieko nereikia

Jeigu vienu metu jūs mylite ir esate laisvi, jums daugiau nieko nereikia...

 
 
Susitikimas su dzen budistų vienuoliu Bo Haeng

Aš žinau, kad nežinau

(Sokratas)

 
 
Dangaus laivai

Melsvam vaikystės spinduly,

Tykiam drugių pavėsy,

Biro dangaus laivai balti,

Žemėn bures ištiesę.

 
 
Laikas

Laikas – tai nėra jokia neįkainojama dovana, nėra kažkas svarbaus, laikas – tai iliuzija.

O neįkainojama dovana...

 
 
Sapnai

Lyja rugpjūčio dangus. Jūra, dar gražesnė už šimtais tamsių atspalvių dažytą dangų, smarkiai mušasi į statų krantą, o drėgnas smėlis vis šoka ir šoka vėjy.

Pušys pamažu lenkiasi laukinėms bangoms ir, rodos, vieną dieną jos ims šokti kartu su smėliu, bet neilgai trukus sukniubs mirtinai pavargusios, pametusios rankas ir plaukus.

 
 
Apie jogą po gimdymo, o taip pat veido jogą, beibi jogą ir kitokius mitus

Dažnokai manęs klausia apie tai, kokias jogos asanas reikia daryti po gimdymo.

Atsakau: jokių nereikia daryti.

Nes nėra jokios jogos po gimdymo. Taip jau susiklostė, kad...

 
 
Apie paprastą ir sudėtingą kelią

Mišku ėjo senolis su savo mokiniu. Abu priėjo kliūtį – priekyje tekėjo sraunus upelis, per kurį permestas tiltelis. O šalia – pasviręs, šiurkštus ir slidus seno medžio kamienas.

Mokytojau, - pagarbiai kreipėsi jaunuolis: kurį kelią man pasirinkti – paprastą ar sudėtingą?

 
 
<<  ankstesnis  10  11   12   13   14   15   16   17   sekantis  >>