į pradžią turinys susisiekite  
Tinklapio naujienos
Daugiau nei 100 knygų parašiusio vienuolio patarimai, kaip sąmoningai būti laimingam

Visus konfliktus reikėtų spręsti derybų keliu. Žinoma, susėdus prie stalo, nereikia iškart pulti derėtis. Siūlyčiau iš pradžių kartu pasivaikščioti, pavalgyti, pasipasakoti vienas kitam, išsiaiškinti problemas. Tokiais atvejais negalima kaltinti ir smerkti. Tam gali prireikti ne vienos, o dviejų, gal net trijų savaičių. Bet jei žmonės kalbasi ir supranta vienas kitą, tartis visada lengviau. Na, jei man būtų patikėta tartis dėl taikos, derybas pradėčiau būtent taip.

 
 
Saucha (Šauča)

Saucha (Šauča) – švara, tyrumas. Tai išorinė (kūno, aplinkos, aprangos, maisto!) ir vidinė (sąmonės) švara. Jogos valymosi technikos (šatkarmos – neti, dhauti, basti, trataka, nauli, kapalabhati), asanos, pranayama valo kūną ir šalina susikaupusius toksinus. Protas taip pat turėtų būti švarus ( mintys, emocijos, poelgiai), mūsų kalba – taip pat.

 
 
Patandžalio "Jogos sūtros"

„Joga sūtra“ – žinomiausias jogos klasikos veikalas, kurio pagrindas - daug tūkstantmečių jogų praktikuotos žinios, kurias Patandžalis apibendrino ir susistemino. Pati joga egzistavo ir iki tol. Veikalas parašytas sanskrito kalba, logiškai ir filosofiškai. Žodis „Sūtra“ išvertus iš sanskrito kalbos reiškia „siūlą“. Taigi „Sūtros“ ir dabar turėtų būti tuo siūlu, ant kurio laikosi jogos mokymas.

 
 
Karma

Būtent mūsų praeities karmos dėka jau gimdami patenkame į geresnes ar prastesnes sąlygas, turime jau nulemtą sveikatos būklę, numatytą gyvenimo trukmę, galimybes mėgautis ir tobulėti...

 

 
 
Sielų pamoka

Sielos, sėdėdamos prie apskrito stalo, rinkosi sekančio savo gyvenimo pamokas. Atsistojo stipri, drąsi siela ir tarė:

- Šįkart aš einu į Žemę, kad išmokčiau atleisti. Kas man padės?

Užjausdamos siekos pradėjo šnabždėtis:

 
 
Kas yra joga?

Kad ir kaip tobulai beatliktume asanas, kad ir koks lankstus būtų mūsų kūnas, kol nepasieksime kūno, proto ir kvėpavimo vienybės, negalime sakyti, kad praktikuojame jogą. Kas, galų gale, yra joga?

 
 
Išminties šaltinis

Gyveno kartą Guru, kurį visi laikė esant išminties įsikūnijimu.

Kasdien jis skaitydavo paskaitas apie dvasinio gyvenimo aspektus ir visiems buvo akivaizdu, kad nėra kito tokio žmogaus, gebančio taip giliai įžvelgti išmintį ir taip paprastai tą paaiškinti...

 
 
Meditacija

Prie mokytojo priėjo mokinys ir pradėjo guostis:

- Mano meditacija yra siaubinga! Aš pastoviai blaškausi, man skauda kojas arba norisi miego. Tai niekinga!

 
 
Tikslai, vedantys į niekur arba kada savipagalba ir saviapgaulė žengia koja į koją?

Du žmonės taip pat suformulavę savo siekius (pavyzdžiui, abu nori pažinti save) – gali pasiekti labai skirtingų rezultatų ir vien dėl to, kad vienam, noras pažinti save, reiškia, norą įnešti daugiau aiškumo į savo paties gyvenimą, o kitam – norą pasislėpti nuo gyvenimo iššūkių, prisidengus kapstymusi savyje. Todėl visada, kai tikslai išsikeliami tam, kad padėtų kažko išvengti, nuslėpti ar užmaskuoti, – reiškia, kad ir pastangos jų siekti nuves į niekur.

 
 
Jogos stovykla "Aura",1 dalis

Andrejaus Verbos pagrindinės temos – „Ritos dėsnis ir telegonija“:

- Kaip XIX amžiuje atsirado telegonijos teorija;
- Senovės žinios apie telegoniją ir Ritos dėsnį;
- Ištvirkusio gyvenimo pasekmės;
- Pirmojo vyro poveikis moteriai;
- Čakros ir sąmonės lygiai;
- Energijos mainai tarp vyro ir moters;
- Reinkarnacija.

 
 
Pagrindiniai klausimai

Vienas iš būdų susijungti su savo siela yra nuolatinis savęs klausimas apie esminius būties dalykus. Yra trys pagrindiniai klausimai, kurių dėka galima stumtelti vidinį atskaitos tašką nuo ego link dvasios. Šie klausimai yra:

 
 
Om kreem kalikayai namah

Kali yra paradoksali figūra. Kaip ir mus pasiekiančios pokyčių jėgos, ji kartu nuožmi ir mylinti, bauginanti ir švelni. Kali vaizduojama su keturiomis rankomis, susitaršiusiais plaukais ir kaukolių vėriniu.

 
 
Ar esu tikras?

Buda sakė: „Prisirišimas prie pažiūrų, įsitikinimų ir sampratų yra didžiausia kliūtis tiesai“.

Savo knygoje „Galios menas“ Tik Nat Hanas aiškina...

 
 
Gunos (Satva, Radžas ir Tamas)

Lėtinės ligos reiškia tamasinę žmogaus būseną. Būdinga yra tai, kad Tamase esantis ligonis nenori būti sveikas. Jis pripranta prie savo patologinės būklės, tingulio, pasyvumo ir tai trukdo jam net galvoti apie kažko keitimą.

Žmogus netiki, kad gali jaustis geriau. Prie savo ligos pripranta kaip vaikas prie žaisliuko – jeigu atimsi, skubiai reikia kito! Būtent tuo ir yra pagrįstos nesibaigiančios eilės prie gydytojų kabinetų!

 
 
Tylėk

— Mokytojau, paskirk man užduotį. 
— Tylėk...

 
 
<<  ankstesnis  5   6   7   8   9   10   11   sekantis  >>